Najszwarniejszy Górol 2024
NAJSZWARNIEJSZY GÓROL WYBRANY!
Podczas 61. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Wiśle wybraliśmy Najszwarniejszego Górola 2024.
W szranki stanęło 8 wspaniałych:
- Michał Zowada - Leszczyna Istebna
- Janek Niemczyk - Wisła
- Andreas Kawulok - Wisła
- Michał Legierski - Wisła
- Kamil Madzia - Brenna
- Wojtek Maciejowski - Brenna
- Marcin Cieślar - Wisła
- Andrzej Cieślar - Wisła
- Jury w składzie:
Aneta Legierska Pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego ds. Subregionu Południowego i radna Powiatu Cieszyńskiego, - Katarzyna Czyż-Kaźmierczak Zastępczyni Burmistrza Miasto Wisła
- Basia Kędzior Radna Miasto Wisła
- Ewa Lazar twórczyni ludowa, artystka, znawczyni tradycji
na podstawie punktów zebranych w VII konkurencjach wyłoniło zwycięzców:
- Tytuł NAJSZWARNIEJSZEGO GÓROLA otrzymał Michał Legierski.
- Tytuł SZWARNEGO GÓROLA otrzymał Wojtek Maciejowski.
- Tytuł KAPKE SZWARNEGO GÓROLA otrzymał Michał Zowada.
Pozostali uczestnicy zajęli równorzędne 4 miejsce.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy naszym sponsorom
Browar Wisła
U fojta

