Koncert Noworoczny
Koncertem Noworocznym, który odbył się 21 stycznia 2024 roku w Sali Balowej Hotelu Gołębiewski w Wiśle przywitaliśmy Nowy Rok 2024. Podczas wydarzenia zostały również nagrodzone osoby, które w sposób szczególny przysłużyły się do rozwoju województw śląskiego.
Motywem przewodnim koncertu było słowo "Dziękujemy", które padło wielokrotnie tego wieczoru m.in. podczas wręczania wyróżnień laureatom.
Złotą Odznakę Honorową Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego otrzymali:
- pośmiertnie Andrzej Molin,
- Jan Szturc,
- Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki,
- Muzeum Magicznego Realizmu "Ochorowiczówka",
- Wiślańska Organizacja Turystyczna.
Srebrną Odznakę Honorową Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego otrzymali:
- Daniel Arsenicz,
- Lidia Czyż,
- dr Renata Czyż
- Zbigniew Wuwer.
Odznaczenia wręczyli Pełnomocnik Marszałka Województwa Śląskiego ds. subregionu południowego Aneta Legierska wraz z Radnym Sejmiku Wojewódzkiego Hubertem Maślanką.
Przez część artystyczną przeprowadzili nas chór i orkiestra Alla Vienna z repertuarem Queen Symfonicznie oraz Wiślański Chór Kameralny.
Koncert swoim komentarzem opatrzyli Katarzyna Czyż-Kaźmierczak i Tadeusz Papierzyński.

