WIŚLAŃSKIE NOCE MUZEÓW 2026
Tegoroczne Wiślańskie Noce Muzeów w Wiślańskim Centrum Kultury (15-16 AMAJA 2026) były prawdziwą podróżą do świata opowieści ukrytych w cieniu Baraniej Góry. Przez dwa wieczory amfiteatr wypełnił się uczestnikami gotowymi podjąć wyzwanie i odnaleźć to, co cenniejsze niż złoto — Pierwszą Kroplę Wisły.
Gra przygodowa przygotowana specjalnie na tę okazję przeniosła uczestników do niezwykłego świata Królowej Vistuli, Utopca, Bandurki, Dudroka, Beboka i Zmory Tkoczki. Kolejne zagadki, ukryte wskazówki i tajemnicze komnaty sprawiły, że zarówno najmłodsi, jak i dorośli z ogromnym zaangażowaniem przemierzali zakamarki amfiteatru, próbując rozwikłać historię skradzionego źródła życia Wisły.
Nie brakowało emocji, śmiechu, chwil grozy i ogromnej radości z odkrywania kolejnych tropów. Szczególne wrażenie zrobiły fabularyzowane postacie, które ożywiły legendy i pozwoliły uczestnikom poczuć klimat przygody.
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wyjątkowy czas — 241 uczestnikom gry, oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie wydarzenia. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych wolontariuszy: Jan Szarzec, Marta Szarzec, Adam Kozik, Janusz Księżnik i Paweł Piszczek.

